دوست من سلام

مراقبت از پوست به عنوان گرانبهاترین لباستان خیلی مهم و ضروری است. سبک زندگی سالم می تواند خیلی در شادابی و سلامتی پوست موثر باشد. با مراقبت های اصولی و رعایت نکاتی می توانید شادابی پوستتان را تضمین کنید و روند پیری آن را به تاخیر بیاندازید. در این قسمت توضیحاتی برای مراقبت از پوست قبل از خوابیدن شرح داده ایم که مشاهده می نمایید.

در تاریکی هم هوای پوست تان را داشته باشید.

شب ها فرصت خوبی است تا با رعایت نکات ساده ای تا حد زیادی از پوست تان در مقابل پیری محافظت کنید، فقط کافی است بدانید پوست شما شب ها به چه چیزهایی احتیاج دارد.

💥مرحله اول مراقبت از پوست قبل از خوابیدن : پاک کردن

‎بهتر است دو بار این مرحله را انجام دهید تا تمام آرایش پاک شود و پوست کاملا تمیز شود. اولین گام پاک کردن آرایش سطحی با مواد آرایش پاک کن و گام دوم پاک کردن خلل و فرج با استفاده از شوینده می باشد. از فیس واش مخصوص نوع پوست خود، چرب، خشک، و غیره استفاده کنید.

💥مرحله دوم : تونر

‎استفاده از یک تونر مخصوص پوستتان ، تمام ناخالصی ها را از پوست شما پاک می کند. تونر ها تمام منافذ را به طور عمقی تمیز می کنند.
تونر ها با متعادل کردن پی اچ پوست شما زمینه لازم برای جذب بهتر کرم های مراقبتی را فراهم می کنند.

💥💥💥مرحله سوم : چرا باید از کرم دور چشم استفاده کنید؟

مراقبت از پوست شامل پوست دور چشم هم می شود. اگر می خواهید چهره ای زیبا، با طراوت و چشمانی درخشان داشته باشید، استفاده از کرم دور چشم را فراموش نکنید. پوست اطراف چشم ها نازک ترین قسمت پوست بدن شماست و وقتی سن شما بالا می رود، پوست اطراف چشم نازک تر می شود در نتیجه زیر چشم حلقه های سیاه رنگ به وجود می آید یا به اصطلاح گود می شود، بنابراین شما باید به نوعی به این پوست نازک کمک کنید.

کرم های دور چشم می تواند بسیار کمک کننده باشند. به دنبال کرم ها یا سرم هایی باشید که ویتامین های E، C، A یا K داشته باشند. این ویتامین ها به پوست کمک می کند که بتواند خود را ترمیم کند ، در نتیجه حلقه های تیره رنگ زیر چشم از بین برود.

📌اگر از سرم زیر چشم استفاده می کنید، بهتر است بعد از آن از یک کرم سبک دور چشم استفاده کنید تا پوست تان رطوبت و آب خود را حفظ کند.

💥💥💥مرحله چهارم : چرا باید کرم شب بزنیم؟

یکی از راحت ترین کارهایی که شما می توانید شب ها برای صورت تان انجام دهید، استفاده از کرم های مخصوص شب است. مواد موجود در کرم های شب می تواند تا حدی از پیر شدن پوست شما جلوگیری کنند، چون هم پوست را مرطوب می کنند، هم آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد را ترمیم می کنند، هم به ساختن سلول های پوستی کمک می کنند و تا حدی نیز موجب تولید کلاژن و فیبرهای الاستین می شود.

وقتی شب ها می خوابید، ماهیچه ها استراحت می کنند منافذ پوستی باز می شوند و این به مواد درون کرم اجازه می دهد که بتواند تا حدی در عمق پوست نفوذ کند در نتیجه اثر بهتری داشته باشد. کرم های شب غلیظ تر از کرم های روز بوده و حاوی مواد مغذی و ویتامین های مفید برای پوست است، همچنین برخی کرم های شب حاوی رتینول و لایه بردار هستند که می توانند باعث کم رنگ شدن لکه های پوستی شوند، البته توصیه می شود که از 25 سالگی به بعد، حتما از این کرم ها استفاده شود.

مراقبت از پوست قبل از خوابیدن به ترتیب شامل چه مراحلی شد؟

پاک کردن آرایش و آلودگی ها

شستن صورت با فیس واش مناسب جنس پوست

زدن تونر روی پوست

استفاده از کرم دور چشم

و در آخر کرم شب

همه این ها روی هم کمتر از 10 دقیقه زمان می برد اما بسیااااار مفید و مهم است.

برای دیدن محصولات مراقبت از پوست کلیک کنید