✅ اسکراب ها دسته ای از محصولات مراقبتی صورت هستند ، که جزء مراقبتهای ثانویه پوستی به شمار می آیند.
اسکراب ها محصولاتی هستند که در ترکیب آنها دانه های زبری وجود دارد 👌🏼
این دانه های زبر کمک می کنند تا سلولهای مرده پوست ، به راحتی همراه با ماساژ از روی پوست برداشته شده و بافت جوان و لطیف پوست نمایان شود.
.
اسکراب ها فرم های متنوع دارند:
⭕️ اسکراب صورت
⭕️ اسکراب دست
⭕️ اسکراب پا
⭕️ اسکراب بدن
.
برای دیدن اسکراب های گیاهی کلیک کنید
.
اسکراب پوست صورت

📕 اسکراب پوست چیست؟

 اسکراب ها (لایه بردارها)، پوست های مرده و پینه های سخت ایجاد شده بر روی پوست را از بین برده، همچنین باعث از بین رفتن خطوط سطحی ایجاد شده بر روی پوست می شود.
معمولاَ پوست هایی که دارای چربی زیادی هستند، دچار تجمع پوست های مرده در قسمت های صورت، آرنج، زانو و قوزک پا می شوند.
بعد از استفاده از اسکراب ها، جوش های سطحی و سلول های مرده از روی پوست از بین می روند، و شما احساس خنکی، سبکی و تازگی خواهید  نمود .
 اگر پوست صورت شما دارای چربی آزار دهنده است و این ترشح چربی برای شما خوشایند نیست، پیشنهاد می شود که از انواع اسکراپ استفاده نمایید.
اسکرابها برای پوست بسیار مفید هستند👌
اسکراب ها جزء آخرین ملزوماتی هستند که به مجموعه مواد آرایشی و بهداشتی بانوان راه پیدا کرده اند. خیلی ها گمان می کنند این مواد بیش از حد فانتزی اند، اما موضوع جدی تر از مسئله فانتزی بودن است، و به جوان سازی پوست مربوط می شود.
.
اسکراب پوست صورت
 شاید استفاده از اسکراب ها چندان ضروری به نظر نرسد، اما این اسکراب ها هستند که سلول های مرده را از سطح پوست جدا کرده و باعث تسریع رشد سلول های جوان می شوند. اسکراب ها حاوی دانه های کوچکی مانند دانه پودر هستند که به پوست شما حس لطافت و جوانی می بخشند. این دانه ها، سلول های مرده و پیر پوست را جدا و لایه جوان تر پوست را نمایان و جایگزین آن می کنند.
.
 اگر شما از آن دسته افرادی هستید که هر روز آرایش می کنید و از پنکیک و کرم پودر برای یکنواخت ساختن پوستتان استفاده می کنید، به شما توصیه می کنیم که حتما وجود اسکراب را در لوازم آرایشی و بهداشتی پوستتان از ضروریات بدانید.
.
 شما می توانید با توجه به نوع پوست و نوع اسکراب، از آن به عنوان یک پاک کننده استفاده کنید. اسکراب را روی پوستتان بزنید و به مدت چند دقیقه به آرامی با نوک انگشت هایتان به صورت دورانی ماساژ دهید. اگر برای این کار وقت کافی صرف نکنید، اسکراب ها هیچ تأثیری نخواهند داشت. ممکن است احساس کنید پوستتان کمی ملتهب و قرمز شده، که این امر طبیعی است و به خاطر جدا شدن لایه و سلول های پیر روی پوستتان است. در صورتی که پوست حساس دارید می توانید بعد از استفاده از اسکراب از ماسک های احیاء کننده و مرطوب کننده برای آبرسانی به پوستتان استفاده کنید. این ماسک ها التهاب پوستتان را از بین می برد و به پوست خنکی ویژه ای می بخشد.
.
.
اسکراب پوست صورت

📒چه اسکرابی بخرم؟

گاهی برای پاک کردن منافذ پوست به خصوص منافذ عمقی آن، حاضریم یک لیف زبر را با حرکات دوار روی پوست صورتمان بکشیم و هر دردی را تحمل کنیم! اما می توان با خرید و مصرف یک اسکراب با ترکیبات ملایم و طبیعی، و بدون درد، به پاکسازی منافذ پرداخت و سلول‌های مرده و پیر را از سطح پوست جدا کرد.
 انتخاب درست و استفاده صحیح از اسکراب برای همه نوع پوستی اعم از خشک، چرب، حساس و مختلط معجزه‌ می‌آفریند.
 اسکراب علاوه بر پاکسازی پوست و زدودن سلول های پیر، باعث روشن شدن رنگ پوست شده و بعد از استفاده، پوست را برای جذب بهتر و بیشتر محصولات آرایشی و بهداشتی به خصوص انواع مرطوب کننده ها آماده‌ می‌کند، اما نکته قابل توجه این است که، ترکیبات همه اسکراب ها با کیفیت و عالی نیستند. بسیاری از اسکراب ها حاوی ترکیبات شیمیایی قوی می باشند که باعث ایجاد حساسیت پوستی می شوند.
توصیه ما به شما خرید اسکراب هایی است که
 بسته بندی مناسب داشته، روی لیبل آن تاریخ تولید نوشته شده، دارای منشاء گیاهی طبیعی باشد. مواد شیمیایی در ترکیبات آن حداقل و رو به صفر باشد، عاری از هرگونه اسانس و عطر شیمیایی باشد.
به طور خلاصه برند گیاهی اوریفلیم باشد😜
برای دیدن اسکراب های گیاهی کلیک کنید
.
اسکراب پوست صورت

📗 اسکراب را چگونه استفاده نمایم؟

1⃣   اسکراب ها باید روی پوست تمیز استفاده گردند پس قبل از این که پوست خود، به خصوص پوست صورت را با اسکراب ماساژ دهید، ابتدا آن را با فیس واش مناسب پوستتون  بشویید تا خوب تمیز شود.
.
2⃣   اسکراب را روی پوست مرطوب و در محیط حمام استفاده نمایید.
.
3⃣   حتما به زمان استاندارد نگهداری اسکراب روی پوست دقت نمایید.
میزان زمان هم معمولا یک دقیقه است و البته همیشه به این نکته هم توجه داشته باشیم ، مثل زمان استفاده از ژل که قسمتهای چرب را بیشتر شستشو می دادیم و قسمتهای خشک را کمتر ، در مورد اسکراب هم به همین صورت باید عمل کنیم. 👌👌
.
4⃣   حتما اسکراب را با فشار ملایم و به صورت دورانی روی پوست بمالید.
.
5⃣   اسکراب ها ، روتین هفتگی دارند و بر اساس نوع پوست ممکنه است به دفعات مختلف استفاده شوند .
به عنوان مثال برای پوست چرب ممکنه 1 تا 2 بار در هفته ، یا پوست معمولی 1 بار در هفته و یا برای پوست خشک 2 هفته یکبار یا حتی یکبار در ماه استفاده گردند و این به خاطر جنس پوست و میزان چربی آن است. 👌🏼👌🏼
.
6⃣   حتما بعد از انجام اسکراب، مواد را از روی پوست خود بشویید.
.
7⃣   حتما از آب ولرم رو به خنک استفاده نمایید.
.
8⃣   حتما بعد از اسکراب از ماسک های آب رسان یا نرم کننده استفاده نمایید.
اسکراب پوست صورت
پس در کل و به طور خلاصه:
🌞کار اسکراب ها، لایه برداری است.
.
🌞اسکرابها، سلول‌های مرده را از سطح پوست زدوده و آلودگی‌ها را از منافذ پوست خارج کرده و پوست را نرم و لطیف می‌کنند.
انواع مختلف اسکراب های صورت، بدن و پا وجود دارد.
.
🌞به طور کلی معمولا قبل از استفاده از یک لوسیون، کرم یا ماسک صورت؛ به منظور لایه برداری از پوست و آماده سازی آن جهت دریافت نتیجه بهتر از اسکراب استفاده می شود، زیرا اجازه نفوذ به زیر سلول‌های پوستی صادر شده و سلول‌های مرده سد راه رسیدن و جذب مواد مغذی به پوست نخواهند بود.
.
🌞پس از آنجاییکه کار اسکراب لایه برداری از پوست است نباید خیلی زیاد مثلا هر روز از اسکراب استفاده کرد.
.
🌞حداکثر دو بار در هفته استفاده از اسکراب توصیه می شود و حتما می بایست پس از آن از ضد آفتاب (مگر در شب) استفاده شود چراکه پوست نسبت به نور واکنش نشان خواهد داد.
اسکراب پوست صورت
دوست زیبا
اسکراب مناسب با نوع پوست خود را در برنامه مراقبتی از پوستت قرار بده تا از تاثیر عالی آن شگفت زده بشی.